12:52

BIOKOMINKI

   W ostatnim poście wspomniałam o dizajnerskim dodatku jakim jest biokominek.
Dziś chciałabym Wam  trochę o nim opowiedzieć. Czy każdy może sobie na niego pozwolić? Czym się różni od zwykłego kominka, Czy jest bezpieczny?

Biokominek to typ kominka opalanego płynnym lub żelowym paliwem na bazie alkoholu.
Ciepło i światło bez drewna, bez dymu, bez zapachu, przyjemnie i przyjaźnie dla środowiska.Jeśli chodzi o wytwarzane przez biokominek ciepło, to jest ono znikome. Owszem, płonie w kominku prawdziwy ogień, który uprzyjemnia przebywanie w okolicy i podgrzewa nieco powietrze. Z pewnością nie można go jednak traktować jako kominek grzewczy. Jest to bowiem przede wszystkim kominek dekoracyjny.

Rodzaje biokominków

 #WOLNOSTOJĄCE – zaprojektowane w sposób umożliwiający dowolne ustawienie biokominka. najczęściej niewielkie, mobilne, możliwe do postawienia w dowolnym miejscu
w mieszkaniu, na balkonie czy w ogrodzie.


 NAŚCIENNE/WISZĄCE  -  Zaprojektowane w sposób umożliwiający zawieszenie na ścianie. Biokominek można  wbudować we wnękę ścienną, aby tworzył z nią jednolitą płaszczyznę. Naśladują wyglądem tradycyjny kominek albo mają kształt awangardowy, np. przypominają obraz.


MEBLE Z OGNIEM  – przeważnie stoły (stoły jadalniane lub stoliki kawowe).

ZALETY
  • przyjazny i bezpieczny proces spalania
  • nie wymagają specjalnej instalacji kominowej
  • nie wymagają żadnych przebudów, remontów ani podłączeń do instalacji
  • ciepło (niewielkie) wytwarzane podczas spalanie nie wydostaje się przez komin, ale pozostaje w pomieszczeniu i ogrzewa je
  • mobilny
  • prosty w obsłudze

WADY
  • nie mogą stanowić głównego i jedynego źródła ogrzewania domu 
  • cena biopaliwa, który nie jest najtańszym rozwiązaniem na sezon grzewczy. (Litr standardowego biopaliwa do biokominków to koszt mieszczący się w granicach od 9 do 15 zł. Przeciętne zużycie biopaliwa wynosi ok. 1,5 litra na 3 godziny użytkowania, stąd wynika iż godzina użytkowania biokominka to koszt od  5 do 8 zł)

BIOKOMINKI A BEZPIECZEŃSTWO

Biokominki  to urządzenia całkowicie bezpieczne. Cały proces spalania odbywa się bez udziału drewna. Biokominek można zostawić włączony na noc. Większość palenisk ma regulację wysokości płomienia, a litr biopaliwa może się palić do 5 godzin. Osłony biokominków nie muszą być szczególnie czyszczone. W biokominkach spala się bioetanol (bezwonne paliwo), który nie wydziela dymu ani sadzy. Szyby biokominków z grubego, hartowanego szkła chronią przed bezpośrednim kontaktem z płomieniem. Pamiętajmy jednak, by nigdy nie dolewać paliwa do płonącego ognia.

 Póki trzymamy się instrukcji obsługi nie grozi nam nic ze strony tego dizajnerskiego dodatku.

Biokominki to rzecz na każdą kieszeń. Ceny najprostszych biokominków zaczynają się od 150 zł, kończąc na kilkunastu tyś złotych.

ZESTAWIENIE OD BUREJ STRUKTURY!

Zgadniecie, który kosztuje 180 zł a który 12 tyś?
1 2 3 4 5 6 7 8 9
(A Tu znajdziecie sklepy gdzie można kupić te cudeńka)

GARŚĆ INSPIRACJI

źródło

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 burastruktura , Blogger